Recept

neznan uporabnik

tema odprta - 27. avg 2002 12:50 | ogledi: 1.938 | odgovori: 2

Lepo prosim, da mi pomagate pri iskanju recepta za vlaganje stročjega fižola na enostaven način.Hvala za odgovor in lep pozdrav.

jožica močivnik

miram  

član od: 21.8.2002

sporočila: 53

27. avg 2002 13:57

Stročji fižol očistimo, narežemo na koščke, operemo in ga v vročem kroku kuhamo 5 min. Na 1 kg fižola - 1 l vode in 10 g soli. Še vroče žložimo v kozarce (jaz jih segrejem v pečici), zalijemo z vodo v kateri se je kuhal, zapremo in pasteliziramo v pecici pri 90-100 stopij C - 70 min. Naj se hladi v pečici. Čez 2 dni postopek pasteliziranja ponovimo le čas je krajši - 35 min. MIRA MARIČ

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

27. avg 2002 13:58

Dokaj enostaven recept: Stročji fižol v slanici Očiščen stročji fižol kuhamo 3-4 minute v malo osoljeni vodi. Vročega tesno zložimo v kozarce in zalijemo s preostalo vodo. Kozarece zapremo in jih pasteriziramo na 100 stopinj C od 70 do 100 minut (odvisno od velikosti kozarca). Pasterizacijo čez nekaj dni ponovimo. P.s.: 70 minut = 1l kozarec - ozek 100 min. = 1 1/2 l kozarec - širok Lep pozdrav, Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti